Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlednutí za závody 2013

16. 1. 2013

 


výsledky

 12 Závod

V neděli 15.12.2013 proběhl poslední závod letošní sezony. Bohužel účast byla slabší ale zato se dalo pozbírat pěkné body. I v tomto posledním závodě se dalo ještě postoupit v celkové tabulce Cupu HL. Tak že každý jel na plno a snažil se dostat do předu. V rozjíďkách se nepodařilo postoupit Renému a Davidovi. Finálový závod bylo velké drama a bojovalo se o každý metr. Jednoznačně nejrychlejší vůz byl Jirkův McLeren, ten také získal nejrychlejší kolo závodu. Bohužel pro něj, neudržel vůz na uzdě a začal se propadávat startovním polem. Nakonec Jirka skončil na pátém místě. Daniel skončil na šestém místě ale už ho nikdo nedokázal přeskočit v celkovém pořadí. Na čtvrtém místě skončil Petr. Největší překvapením byl Ivo a ten se skvěle připraveným vozem skončil na třetím místě. Druhy skončil Lukáš a první místo udržela Vendy se svou skvělou a stabilní jízdou. 

11 Závod

 

 

V neděli 10.11. proběhl předposlední závod, bylo nás celkem devět, takže opět body brali všichni, těsně před samotným závodem bylo řečeno překvapení a to takové, že se René s Lukášem rozhodli vyškrtnou každý dva závody s plným bodovým ziskem, tím se boj o druhé a třetí místo hodně zatraktivnil, protože je tam více uchazečů o celkové umístění na bedně. Takže k samotnému závodu: dvě skupiny, kde první byla hodně silná Petr Pravda, Jirka, Ivo, Lukáš a Pepe, nepostoupili Ivo, který stále sbírá zkušenosti a poprvé jel s novým vozem Lotus a Lukáš, který nakonec uznal, že nepostupuje ikdyž PC ukazoval něco jiného a zase docela zlobil, nezapočítával kola a právě to odnesl hlavně Luky. Druhá skupina Daniel, David, René Výmola a René Václavík tady nepostoupil René Výmola jeho aston zlobil a nebyl schopen s ním konkurovat ostatním. Ti co nepostoupili si tedy dali závod o další umístění a pořadí bylo: devátý Ivo, pak svedli krásný souboj Lukáš  s Reném Výmolou, který měl zapůjčené Lambo právě od Lukyho a tento souboj nakonec vyhrál Renda, takže osmý Luky, sedmý Renda. Finále bylo následující: šestý smolař Jirka a jeho nový Mcl, který měl tech. problémy, pátý překvapení David, čtvrtý René Václavík, který se pral o lepší pozici se třetím Petrem Pravdou, no a na druhé místo se svou pěknou jízdou dostal Dan, vítěz je jasný Pepe a jeho nedostižný Mcl.

Děkujeme za účast všem, tím se nám to pořadí krásně zamotalo a poslední závod ukáže, kdo na té bedně nakonec skončí.
Poslední závod je 15.12.2013

 

10.zavod 20.10.2013

V desátém závodě se nás sešlo deset, takže dvě skupiny po pěti. První skupinu tvořili Vašek, Lukáš, Jirka, Vendy a Marek. Prvními postupujícími byli překvapení Vašek dále Lukáš a Vendy, no Jirkovi a Markovi, kterému utekl postup o kousek právě díky Vaškovi se postoupit nepodařilo. V další pětici postoupili favorit Pepe a jeho nový velmi rychlý a stabilní vůz Mclaren, Petr Pravda, Daniel, no a nepostoupili René Václavík a nováček Ivo, který sbírá první závodní zkušenosti. V horším finále, kde se tedy utkali ti co nepostoupili bylo nakonec pořadí Ivo, Marek, který sváděl boj s osmým Jirkou a sedmý René, který také získal bod za nej kolo. Další pořadí bylo šestý Vašek, pátý Lukáš, čtvrtá Vendy, třetí Daniel, druhý Petr, který získal bod za nej kolo a první místo Pepe. Bohužel celý závod provázely technické potíže s PC a stávalo se že to nezapočítavalo kola a zlobil o čidlo na boxu, takže výsledky mohly být zkresleny, no nakonec jsme se k celkovým výsledkům dopracovali.Opět děkujeme za účast při závodech a také nasazování...


 9 závod

byl co se týká účastí nejslabší, sešlo se nás jen 7, takže body brali všichni, proto rozdělení do skupin bylo na 4 a 3, z každé nepostupoval jeden a to byli Daniel a René Výmola, ti se poté porvali v závodě jen na 500m což bylo na 13 kol o 6 a 7 místo celkově, Daniel měl jasně rychlejší auto než René, kterého trapily potíže s vodítkem, ale Danovi se stal tech. problém a než ho vyřešil ztratil dvě kola, které v tak krátkém závodě už nedohnal, takže mu patří sedmé místo, ale získal bod za nej kolo, Renda tedy byl šestý. Finále se tedy jelo v pěti a sváděli se boje mezi Reném Václavíkem a Lukášem o čtvrté místo, které nakonec získal René, třetí zkončil zaslouženě Pepe, který se závod od závodu zlepšuje, no a boj o první místo byl skoromanželský mezi Vendy a Petrem Pravdou, Vendy měla vyherní vůz z posledních závodů od Petra a byl ten posun hodně vidět a Petra pořádně potrápila, takže Vendy nakonec druhá a Petr opět a zase první. Vypadá to tak, že Petr si už do konce závodů první místo pohlídá a bojovat se bude o další příčky...


8 Závod 26.8.2013

Druhý prázdninový a zároveň osmý závod celkově, opět přinesl zajímavou podívanou a také čtyři nové soutěžící, kteří se zúčastnili hodinového závodu, kde nasbírali aspoň nějaké zkušenosti s okruhem a ovládáním, pak jsme uspořádali pro čtyři nováčky extra závod na 30 kol, který vyhrála Zuzka druhý byl Ivo třetí Vašek a Martin si vyjel čtvrté místo. Pak byly rozlosovaný dvě skupiny po pěti a čtyřech závodnících. Z první nepostoupili Vendy a Michal a z druhé Daniel, z této trojice pak vzešlo pořadí Vendy, která získala také bod za nej kolo následována Michalem a pak Danielem. No a finálová šestice jela na 49 kol, kde na šestém místě skončil smolař Petr Kovalský před ním překvapení Jirka, čtvrtý byl Lukáš, na bednu se dostal Pepa další to překvapení, kterému chybělo  na druhé Reného necelého půl kola a opět výhru a deset bodů a bod za nej kolo si připsal Petr Pravda, který to ale neměl tak jednoduché jako v předchozím závodu, musel bojovat s Reném a na první místo se dostal až 8 kol před koncem.Všem zúčastněným patří opět díky za účast a pomoc při nasazovaní a těšíme se na dalším již devátém závodním dnu.


7 Závod 27.7.2013

7 závod scalextric cupu byl za třiceti stupňového vedra a bylo to znát také na technice, kdy nám několikrát zkolaboval PC. Sešlo se nás 10 a po rozlosování vznikla první velmi silná skupina favoritu oba Petrové, René Václavík, Lukáš a Jirka a ta druhá kde byl Daniel, Vendy, Pepa, Michal a René Výmola. Z první nepostoupili René a Jirka a ze druhé Michal s Danielem. Finálový závod přinesl nádhernou podívanou mezi oběma Petry a Lukašem, kde se na první místě střídali hlavně oba Petrové a nakonec se podařilo uhajit první pozici Petrovi Pravdovi před druhým Petrem, třetí pozici uhájil Lukáš, a překvapením byl Pepa, který ná této trati jel vůbec poprvé a zkončil na čtvrtém místě. Bod za nej kolo získal Petr Kovalský s identickým časem 13,146 s druhým Petrem, ale díky tomu, že jej zajel jako první patří tento bod jemu.
Všem zúčastněmým díky za přístup i pomoc při nasazování a přejeme hodně úspěchů do dalších závodů.


 

6 Závod 22.6.2013

Šestým závodem jsme se dostali do půlky celého cupu, účast  byla trochu menší než obvykle, sešlo se nás devět, takže body brali všichni. Nepostupující trojice byla Michal Forest Hrbáč, který bohužel díky nemoci nemohl chodit trénovat, dále překvapivě nepostoupil Daniel a velký favorit, kterému se opět lepila smůla na paty Petr Kovalský, tomu se opět stalo to co v předchozím závodě, ukývaný kabel na vodítku, ikdyž to před samotným závodem přepájel, tak vyšší moc tomu chtěla bohužel jinak. Do finálové šestice se poprvé probojoval Jirka Adámek, který získal celkově páté místo, před dalším velkým favoritem a smolařem tohoto závodu Reném Výmolou, který svého astona vyladil hodně dobře a zajižděl v treninku nejrychlejší časy, bohužel opět technický problém ho odsunul na poslední místo ve finále. Na bramborovou pozici se dostal Lukáš, který sváděl boj s Vendy o třetí místo a k velkému překvapení se Vendě podařila třetí pozice udržet, tím ji patří velký obdiv a gratulace. Druhý nakonec zkončil René Václavík, který byl skoro celý závod na prvním místě s půlkolovým náskokem na Petra Kamikaze Pravdu, ale špatná zastávka v boxech 3 kola před koncem ho odsunula na již zmíněnou druhou pozici. Vítězem se tedy stal Petr Kamikaze Pravda, velká gratulace také jemu.
Po celý finálový závod bylo hodně důležité vypadávat co nejméně, protože bylo málo nasazovačů a ti se měli co ohánět, aby to vše stíhali, takže  díky patří take jim.


5 Závod 25.5.2013

Pátý závod byl ve znamení změn v pravidlech a také nového okruhu se šikanou na dřevěném povrchu, který byl použit vůbec poprvé a všichni čekali jaké problémy to závodníkům udělá. Vše ale proběhlo v pohodě a obešlo se to bez větších komplikací. Závodníků bylo celkem 11, dorazili také kluci ze Vsetína Pepa s Krasomilem ( Jirkou ) a ti se také s náročným okruhem, který viděli a jezdili poprvé,  porvali skvěle. Došlo i k několika nemilým překvapením, kdy si smůlu vybrali závodníci, kterým se v závodech ukýval drátek od vodítka a to byl hlavně problém favorita Petra Kovalského, který musel z finále odstoupit a tím přišel o vítězství v závodě, protože jeho lambo bylo jasně nejrychlejší. Takže první místo spadlo do klína Renému Václavíkovi, který sváděl boj o tuto příčku do posledního kola s Lukášem Havelkou, kde si své pozice stále střídali. Na třetí místo se dostal další smolař Václav, ale protože u něj došlo k chybě tím, že neprojel povině boxem jak měl, tudíž měl o jeden průjezd měné byl odsunut na páté místo. René Výmola ač zkončil celkově poslední, tak se mu podařilo uzmout bod za nej. kolo v zavodě a to samé se podařilo ve finále Petrovi Pravdovi. Byl to jeden z těch pohodovějších závodů, který byl náročnější i pro nasazovače, ti dělali co mohli aby byl závod co nejplynulejší za to jim patří velké díky.
Takže obava z nových pravidel se naštěstí nenaplnila a všichni se s tím poprali statečně.
Další závod nás čeká 23.6.


 

4 ZÁVOD 28.4.2013

Tak jsme se dostali čtvrtým závodem do první třetiny cupu, kde na novém a podstatně kratším a rychlejším okruhu se děly věci. Celý čtvrtý závod proběhl docela v klidu bez nějakých velkých emocí. Smůlu si opět vybrali Jirka a Vendy, které trápil vůz Jirkovi to nejelo, tak jak byl zvyklý a Vendy se opět stalo to co minule, že se ji auto zastavilo a přestalo fungovat, přejeme ať se to v dalších závodech v dobré obrátí. Velice pěkně zajel René Výmola, kterému unikl postup do finále jen o kousek, který mu uzmul právě Marek, který byl prvním velkým překvapením. Po předchozích nezdarech se mu podařilo postoupit. Dalším velkým překvapením byl Petr Kovalský, který nejen, že postoupil do finále, ale celé to vyhrál i s tím, že si připsal bod za nejrychlejší kolo a pro favority jako je Petr a Lukáš zbylo druhé a třetí místo, Daniel a René zajeli to svoje na co měli a krásným šestým místem finalovou skupinu uzavřel Marek. Závod byl opět hodně vyrovnaný a první čtyři měli mezi sebou rozdíly necelého kola.
V tabulce se nám to krásně vyrovnalo na předních pozicích mají tři závodníci shodně po 30 bodech.


3 závod 24.3.2013

Tak nám proběhl už třetí závod letošního cupu. Účast byla slabší, ale zato nás příjeli navštívit a za závodit si chlapi ze Vsetína. Celkem nás  na závodech bylo 10. Tentokrát rozdělení do dvou skupin po losovaní výšel velice vyrovnaný.
   Závody proběhly velice v poklidu. Po dvou jasných vítězstvích Lukaše na prvenství tentokráte dosáhl Petr Pravda, nutno řící, že Lukáš poskytl své vozy právě návštěvě ze Vsetína, no a na druhé místo se  jako obvykle dostal Daniel, který má to místo snad předplacené. Pepe se s Lukašovým vozem probojoval na krásné páté místo a Jirka což byl druhý návštěvník skončil deváty. Největší propad porvé zažil Lukáš jak už bylo zminěno se mu nepodařilo připravit nový vůz a neměl šanci se svým lambem GULF udržet tempo se zajetými vozy. Opět byl finálový závod velmí vyrovnaný a mezi první a čtvrtým byl rozdíl kolo a půl...


 

2 závod 17.2.2013

Proběhl nám další závod 17.2.2013 v pořadí už druhý. Zůčastnilo se 10 závodniku.
Při losovani skupin se vytvořila první skupina ze silných závodníku. Tím pádem první skupina jela od začátku závodu naplno. Po 30 kolech mezi Petrem na postupovém třetím místě a Jirkou na čtvrtým nepostupovým  místě byl rozdíl necelé dva metry. To doklada jak vyrovnána byla první skupina. V první skupině dominoval Lukáš a ve druhé Daniel.

Jako pří každých závodech i tentokrát proudil v žilách adrenalin a emoce se u závodníku projevovaly. Kritika padala na hlavy nasazovačů "že jsou pomalí". Ve finálový jízdách odstoupila Vendy z důvodu poruchy svého vozu v zápěti Petr P. Kdo udělal velký pokrok ve své jízdě a na svém voze byl Daniel. Ač skončil druhý jeho ztráta byla pouze pul kola na prvního. První skončil Lukáš. Ve druhé finálové jízdě se nám diskvalifikoval Petr K. za vícero zastaveni závodu.

Všichni už se tešíme na další závod který proběhne 24.3.2013


 

 

1 závod  ze sezony SCALEXTRIC CUP 2013 máme zdárně za sebou. Vše proběhlo v naprostém klidu a pohodě.
Před závodem bylo hodně težké někoho typovat na vítěze. Trať byla postavená krátce před závodem a nebylo moc času na tréning. Někteří už při tréningu vybočovali z průměru. Lukáš, Petr kamikaze (Pravda) a Daniel  (AUDI R8). Bohužel Danielovi se při posledním tréningu poškodil podvozek. Půjčil si náhradní auto PORCHE 997 a byla to dobrá volba. S přehledem  se umístil na druhém místě. Kdo měl tento závod smůlu, byl Marek (Václavík). Auto mu vůbec nejelo jak je sám zvyklý. Malé potíže s vozem měl i Jirka ale ty se mu podařilo během několika kol překonat, bohužel ztrátu už nebyl schopen smazat. Tak jako v každém závodě i u tohoto si někdo vybral kus štěstěny, tentokrát to byl Lukáš a jeho LAMBORGINI GALARDO jelo neuvěřitelně rychle a stabilně. Podařilo se mu ve finálové jízdě na 50kol všem nadělit 2 kola.
Další závod nas čeka 17.2. tak trenujte a laďte vozy 

výsledky

 

 

Náhledy fotografií ze složky CUP 2013 vysledky